Taśmy LED profesjonalne, a ekonomiczne

Taśmy LED profesjonalne, a ekonomiczne

Ze względu na wiele zalet taśmy LED na stałe zadomowiły się w naszych domach. Warto postawić na taśmy profesjonalne, które w porównaniu do ekonomicznych charakteryzują się: 2-krotnie większym strumieniem światła, powtarzalnością barw, lepszą jakością podłoża i dłuższą żywotnością.

Taśmy LED.
Taśmy z diodami LED stosowane są w oświetleniu sufitowym, dekoracyjnym czy meblowym. Dzięki nim stworzymy we wnętrzu odpowiedni klimat i podkreślimy elementy wyposażenia. Na rynku dostępne są taśmy niemal we wszystkich barwach światła, co ułatwia ich dopasowanie do aranżacji. Taśmy LED są łatwe w montażu i można zastosować je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Poza tym zużywają mało prądu.

Taśmy ekonomiczne.
Do produkcji taśm ekonomicznych (niskobudżetowych) najczęściej wykorzystuje się diody, które podczas produkcji, nie przeszły procesu selekcji – tzn. nie spełniają wymaganych kryteriów. Stanowią więc tzw. odrzut poprodukcyjny. Zakres barwy tych diod jest bardzo szeroki, a jasność stanowi często tylko 30-50% diod najwyższej jakości.

Taśmy profesjonalne.
Warto wybierać taśmy profesjonalne, szczególnie jeśli zastosowano w nich diody pochodzące od uznanych producentów. Prowadzą oni selektywną segregację LED pod kątem:
– strumienia
– barwy światła.

Dlatego dostarczają diody, które charakteryzują się jak najwyższym współczynnikiem jasności (np. rzędu 130 lm/W). Dzięki procesowi segregacji diod (na poziomie ich produkcji) możliwe jest zapewnienie powtarzalności barwy w każdej dostawie (z maksymalną różnicą, która wynosi np. 10%).

Zbyt cienka warstwa miedzi.
Obecnie do produkcji taśm niskobudżetowych używa się bardzo cienkiej warstwy miedzi. Skutkiem tego moc pobierana przez taką taśmę, w przeliczeniu na metr bieżący, jest mniejsza niż podawana przez producentów.

Sumaryczna moc, którą podają producenci, będzie zgodna dopiero po:
– pocięciu taśmy ekonomicznej na możliwie najkrótsze odcinki (5, 10 cm)
– podłączeniu do zasilania każdego odcinka z osobna.
Wynika to z efektu spadku napięcia na ścieżkach PCB, które nie jest typowym podłożem miedzianym, a mocno domieszkowanym i cienkim.

Grube miedziane podłoże.
W taśmach wysokobudżetowych takie oszczędności nie są wdrażane. W odróżnieniu od taśm ekonomicznych – zbudowane są na podwójnym podłożu, które zostało wykonane z wysokiej jakości miedzi. Grubość tego podłoża można łatwo wyczuć podczas dotyku. Dlatego podawany na taśmach profesjonalnych pobór jest zgodny z rzeczywistością.

Rodzaje taśm profesjonalnych.
W ofercie neoled.com.pl znaleźć można taśmy wysokogatunkowe (m.in. marki Uniled), a wśród nich:
1. Popularne i znane na rynku od długiego czasu – na diodach 3528, 5050.
2. Taśmy, które nie są oferowane w wersji ekonomicznej – na diodach
– 3014 i 5730
– 5050 dwukolorowe (2 chipy w jednej obudowie: biały zimny + biały ciepły), gdzie za pomocą odpowiedniego sterownika możliwe jest sterowanie barwą światła.

Nowy typ taśm wysokogatunkowych.
Zakupić można także niespotykane do tej pory na rynku taśmy RGBW (4 chipy w jednej obudowie 5050). Dostępna jest taśma RGB + biały ciepły oraz RGB + biały zimny. Jeśli zastosujemy odpowiednie sterowniki, będziemy mogli uzyskać:
– dowolny kolor z palety barw
– jednocześnie (jeśli zajdzie taka potrzeba) tylko kolor biały, który jest ciężko uzyskać z taśm RGB.

Jednokolorowe.
Każda z serii taśm jednokolorowych dostępna jest w 3 barwach światła:
– 2800-3000K
– 4000-4500K
– 5500-6500K.

Profile LED do taśm.
Taśmy z diodami LED mogą być umieszczone w specjalnych profilach, które mają kształt długiej, wąskiej szyny, zwykle wykonanej z aluminium. Jeśli na profilu zastosujemy osłonkę mleczną – światło będzie bardziej rozproszone. Wówczas zamiast widocznych, pojedynczych diod uzyskamy jednolitą linię światła. Profile LED zabezpieczają taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi i odklejaniem się. Dużo łatwiej utrzymać je w czystości. Poza tym przedłużają żywotność i czas pracy pasków ledowych.

Więcej informacji nt. taśm LED https://neoled.com.pl/tasmy_led.html

One Comment;

 1. Patrickfeaxy said:

  Hello,

  We are updating to 2019-2020 Edition, please make sure your company information is accurate and up to date.

  Please enter your Company Name and Email address in the form below to confirm your listings.

  https://company-listings.com

  Updating your details is free of charge.

  World Business List,
  P.O. BOX 34, 3700 AA ZEIST, THE NETHERLANDS
  Tel/Fax: +31 205 248 107

Top